Sms Hakkında
SMS Nedir

Sms Nedir ?

SMS (Short Message Service – Kısa Mesaj Servisi), mobil telefonlar aracılığıyla düz metinden oluşan kısa mesajların gönderilip alınabilmesi özelliğidir. Mesaj metni harfler, rakamlar ve alfanümerik karakterler içerebilir.SMS, GSM Faz 1 standartının bir parçası olarak geliştirilmiştir. Latin alfabesi kullanılarak yazılan kısa mesajlar 160 karakter uzunluğunda olabilir.
Cep telefonları aracılığıyla düz metinden oluşan kısa mesajlar göndermek, telefon tuşlarının kullanımının çok rahat olmamasına ve mesaj metninin sınırlı olmasına rağmen son derece yaygın bir haberleşme uygulamasıdır.


Sms trafiği
  • Cep telefonları aracılığıyla düz metinden oluşan kısa mesajlar göndermek, telefon tuşlarının kullanımının çok rahat olmamasına ve mesaj metninin sınırlı olmasına rağmen son derece yaygın bir haberleşme uygulamasıdır. 2001 yılının ilk üç ayında dünya genelindeki GSM ağları üzerinden 50 milyar SMS gönderilmiştir.Altı sene kadar önce (Nisan 1999) dünya genelinde aylık SMS gönderim miktarı 1 milyarken içinde bulunduğumuz yılın ilk aylarında bu rakam 25 milyarı geçmiştir.

Sms avantajları
  • Yukarıda değindiğimiz yoğun trafiğin oluşmasında SMS'in hızlı, kolay uygulanabilen ve artık tüm cep telefonlarında bulunan bir teknoloji olmasının payı büyüktür

Saklama ve Teslim
  • Mesaj gönderildiği sırada alıcı tarafın hazır olmaması halinde mesaj saklanır. Mesajın alıcı taraftaki cep telefonuna düşmeden kaybolması ya da silinmesi gibi bir şey söz konusu değildir. Mesaj hazırlandığında ve gönderilmeye hazır hale geldiğinde, verinin teslim edilmesiyle ilgili işlemler mobil şebeke bünyesindeki SMS Center tarafından üstlenilir, bu kısım son kullanıcıya herhangi bir yük getirmez

Mesaj teslim edildi bilgisi
  • Kullanıcıya, göndermiş olduğu mesajın yerine ulaştığı bildirilir. Devre anahtarlamalı (circuit-switched) bir veri iletim platformunda iki uç arasında özel bir iletişim hattı kurulur; kullanıcıya bu hattın kurulduğu ve verilerin (mesajın) iletilmekte olduğu bilgisi verilir. Gördüğünüz gibi SMS, mesaj iletimi ve mesaj teslim edildi bilgisiyle ilgili işlemleri kullanıcıdan soyutlayacak şekilde tasarlanmıştır.

Herzaman sakla ve ilet
  • SMS, gönderilen tüm kısa mesajların SMS Center'a uğramak zorunda oldukları bir sisteme göre tasarlanmıştır. Bu modele bazı alternatif çözümler önerilmiştir. Örneğin mesajların her zaman değil duruma göre saklanması bu alternatiflerden biridir. Mesaj önce direkt olarak alıcıya teslim edilmeye çalışılır, mesajın saklanması ancak teslimatın gerçekleşmemesi durumunda söz konusudur. Hem böylece SMS Center'ın ihtiyacı olan işlem gücü de azalmış olur.
Yeni Üyelik Sms Hizmetinden yararlanmak için hemen üye olabilirsiniz.Yeni üyelik yapan herkese 3 Kontör ( 3 sms ) hediye veriyoruz. Sms servisine Üye olun 3 Kontör Kazanın
 

Api Entegrasyonu

XML APİ Uygulamaları

Acil SMS Platformuna XML formatında mesaj iletilerinizi gönderip, uygulama sunucularımıza istediğiniz yazılım geliştirme dilinden XML standartlarında ulaşmanızı sağlar.

Toplu SMS - Web SMS

Acil Web SMS

Acilsms.com ile sms gönderimlerinizi her zaman heryerden yapabilirsiniz.Cep Telefonları, iphone, Blackberry vb... cihazlarla sms gönderebilirsiniz.

Rekor Hız

En Hızlı Toplu SMS

Acil SMS Hız Testine inanamayacaksınız
0.14 sn ile En Hızlı Toplu SMS servisidir.
Bu hızı denemek için şimdi tıklayın!

 

Desteklenen Ülkeler

Tüm Operatörlere Toplu Sms Gönderebilirsiniz

Tüm Dünyadaki GSM Operatörlerine sms gönderebilirisiniz.Ülke listesi için tıklayınız!

Toplu SMS Programı

Bilgisayarınızdan Toplu SMS

Kolayca kurulabilen masaüstü program ile tüm kayıtlı gruplara toplu sms gönderebilirsiniz. şimdi yükleyin!

Acil SMS'e Üye Ol

Acil SMS Üyeliği

Hemen Acil SMS'e Üyesi olun 3 Kontör (SMS) Kazanın ve Anında Toplu SMS Gönderin Üye olmak için tıklayınız.!


Avea SMS - Acil SMS Turkcell SMS - Acil SMS Vodafone SMS - Acil SMS Three 3 SMS - Acil SMS Virgin Mobile - Acil SMS Yes Optus  Mobile  SMS - Acil SMS Telstra Mobile SMS - Acil SMS